TK70D06J1(Q)
Toshiba Semiconductor and StorageToshiba Semiconductor and Storage
Toshiba Semiconductor and Storage
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: TK70D06J1(Q)
Manufacturer/Brand: Toshiba Semiconductor and Storage
Product description MOSFET N-CH 60V 70A TO220W
Datasheets: TK70D06J1(Q).pdf
  • Message
Specifications of TK70D06J1(Q)
Part Number TK70D06J1(Q) Manufacturer Toshiba Semiconductor and Storage
Description MOSFET N-CH 60V 70A TO220W Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 4992 pcs Data sheet TK70D06J1(Q).pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
TK71750SIL
TK71750SIL
Manufacturers: Asahi Kasei Microdevices / AKM Semiconductor
Description: IC REG LINEAR 5V 200MA SOT23-5
In stock: 5567 pcs
Download: TK71750SIL.pdf
RFQ
TK7103
TK7103
Manufacturers: 3M
Description: DESIGN ENGR FILM TAPE KIT
In stock: 781 pcs
Download:
RFQ
TK71750SCL
TK71750SCL
Download: TK71750SCL.pdf
Manufacturers: 3M
Description: DESIGN ENGR ELECT INSLT TAPE KIT
Download:
TK72A08N1,S4X
TK72A08N1,S4X
Manufacturers: Toshiba Semiconductor and Storage
Description: MOSFET N-CH 75V 80A TO220SIS
Download: TK72A08N1,S4X.pdf
TK72E08N1,S1X
TK72E08N1,S1X
Description: MOSFET N CH 80V 72A TO-220