TK40P03M1(T6RDS-Q)
Toshiba Semiconductor and StorageToshiba Semiconductor and Storage
TK40P03M1(T6RDS-Q) Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: TK40P03M1(T6RDS-Q)
Manufacturer/Brand: Toshiba Semiconductor and Storage
Product description MOSFET N-CH 30V 40A DPAK-3
Datasheets: 1.TK40P03M1(T6RDS-Q).pdf2.TK40P03M1(T6RDS-Q).pdf
  • Message
Specifications of TK40P03M1(T6RDS-Q)
Part Number TK40P03M1(T6RDS-Q) Manufacturer Toshiba Semiconductor and Storage
Description MOSFET N-CH 30V 40A DPAK-3 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 5573 pcs Data sheet 1.TK40P03M1(T6RDS-Q).pdf2.TK40P03M1(T6RDS-Q).pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
TK40E10K3,S1X(S
TK40E10K3,S1X(S
Manufacturers: Toshiba Semiconductor and Storage
Description: MOSFET N-CH 100V 40A TO-220AB
In stock: 53945 pcs
Download: TK40E10K3,S1X(S.pdf
RFQ
TK40P03M1(T6RSS-Q)
TK40P03M1(T6RSS-Q)
Description: MOSFET N-CH 30V 40A 3DP 2-7K1A