FK11X7R1E685K
TDK CorporationTDK Corporation
FK11X7R1E685K Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: FK11X7R1E685K
Manufacturer/Brand: TDK Corporation
Product description CAP CER 6.8UF 25V X7R RADIAL
Datasheets: 1.FK11X7R1E685K.pdf2.FK11X7R1E685K.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of FK11X7R1E685K
Part Number FK11X7R1E685K Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 6.8UF 25V X7R RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 106640 pcs Data sheet 1.FK11X7R1E685K.pdf2.FK11X7R1E685K.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
FK11X7R1E475KN006
FK11X7R1E475KN006
Manufacturers: TDK Corporation
Description: CAP CER 4.7UF 25V X7R RADIAL
In stock: 3801 pcs
Download: FK11X7R1E475KN006.pdf
RFQ
FK11X7R1E685KR006
FK11X7R1E685KR006
Manufacturers: TDK Corporation
Description: CAP CER 6.8UF 25V X7R RADIAL