PQ1R47J0000H
Sharp MicroelectronicsSharp Microelectronics
PQ1R47J0000H Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: PQ1R47J0000H
Manufacturer/Brand: Sharp Microelectronics
Product description IC REG LIN 4.7V 150MA SOT23L-6
Datasheets: PQ1R47J0000H.pdf
  • Message
Specifications of PQ1R47J0000H
Part Number PQ1R47J0000H Manufacturer Sharp Microelectronics
Description IC REG LIN 4.7V 150MA SOT23L-6 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 3230 pcs Data sheet PQ1R47J0000H.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
PQ1R33
PQ1R33
Manufacturers: Sharp Microelectronics
Description: IC REG LIN 3.3V 150MA SOT23L-6
In stock: 4130 pcs
Download: PQ1R33.pdf
RFQ
PQ1R47
PQ1R47
Description: IC REG LIN 4.7V 150MA SOT23L-6