PQ1R18J0000H
Sharp MicroelectronicsSharp Microelectronics
Sharp Microelectronics
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: PQ1R18J0000H
Manufacturer/Brand: Sharp Microelectronics
Product description IC REG LIN 1.8V 150MA SOT23L-6
Datasheets: PQ1R18J0000H.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of PQ1R18J0000H
Part Number PQ1R18J0000H Manufacturer Sharp Microelectronics
Description IC REG LIN 1.8V 150MA SOT23L-6 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 120499 pcs Data sheet PQ1R18J0000H.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
PQ1R25J0000H
PQ1R25J0000H
Manufacturers: Sharp Microelectronics
Description: IC REG LIN 2.5V 150MA SOT23L-6
In stock: 3734 pcs
Download: PQ1R25J0000H.pdf
RFQ
PQ1R18
PQ1R18
Description: IC REG LIN 1.8V 150MA SOT23L-6