PQ015EF01SZ
Sharp MicroelectronicsSharp Microelectronics
PQ015EF01SZ Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: PQ015EF01SZ
Manufacturer/Brand: Sharp Microelectronics
Product description IC REG LINEAR 1.5V 1A TO220-4
Datasheets: PQ015EF01SZ.pdf
RoHs Status Contains lead / RoHS non-compliant
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Message
Specifications of PQ015EF01SZ
Part Number PQ015EF01SZ Manufacturer Sharp Microelectronics
Description IC REG LINEAR 1.5V 1A TO220-4 Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Quantity Available 107004 pcs Data sheet PQ015EF01SZ.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
PQ012FZ5MZZ
PQ012FZ5MZZ
Manufacturers: Sharp Microelectronics
Description: IC REG LINEAR 1.2V 500MA SC63
In stock: 5534 pcs
Download: PQ012FZ5MZZ.pdf
RFQ
PQ015EF02SZH
PQ015EF02SZH
Description: IC REG LINEAR 1.5V 2A TO220-4
Download: PQ015EF02SZH.pdf
RFQ
PQ015EF01SZH
PQ015EF01SZH
Description: IC REG LINEAR 1.5V 1A TO220-4