229-3-1-63F-8-8-50
Product Overview
Part Number: 229-3-1-63F-8-8-50
Manufacturer/Brand: Sensata Technologies, Airpax
Product description CIR BRKR MAG-HYDR 50A 480VAC
Datasheets: 229-3-1-63F-8-8-50.pdf
RoHs Status Lead free / RoHS Compliant
Stock Condition 394 pcs stock
Ship From Hong Kong
Shipment Way DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 394 pcs
  • Message
Specifications of 229-3-1-63F-8-8-50
Part Number 229-3-1-63F-8-8-50 Manufacturer Sensata Technologies, Airpax
Description CIR BRKR MAG-HYDR 50A 480VAC Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 394 pcs Data sheet 229-3-1-63F-8-8-50.pdf
Related Products
229-3-1-63-4-8-30-A
229-3-1-63-4-8-30-A
Manufacturers: Sensata Technologies, Airpax
Description: CIR BRKR MAG-HYDR
In stock: 416 pcs
Download: 229-3-1-63-4-8-30-A.pdf
RFQ
Description: CIR BRKR MAG-HYDR 80A 480VAC
In stock: 313 pcs
Download: 229-3-1-64-8-2-80.pdf
RFQ
Description: CIR BRKR MAG-HYDR 35A 240VAC
In stock: 430 pcs
Download: 229-3-1-65-4-9-35.pdf
Description: CIR BRKR MAG-HYDR 75A 480VAC
In stock: 320 pcs
Description: CIR BRKR MAG-HYDR 30A 480VAC
In stock: 406 pcs
229-3-1-63-5-3-63-V
229-3-1-63-5-3-63-V
Description: CIR BRKR MAG-HYDR
In stock: 380 pcs
Download: 229-3-1-63-5-3-63-V.pdf
Description: CIR BRKR MAG-HYDR 90A 480VAC
In stock: 314 pcs
In stock: 397 pcs
In stock: 458 pcs
Download: 229-3-1-63-4-8-50-A.pdf
In stock: 383 pcs
Description: CIR BRKR MAG-HYDR 100A 277/480VA
In stock: 336 pcs
In stock: 356 pcs
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year