SJPZ-E20V
Sanken Electric Co., Ltd.Sanken Electric Co., Ltd.
SJPZ-E20V Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: SJPZ-E20V
Manufacturer/Brand: Sanken Electric Co., Ltd.
Product description DIODE ZENER 20V 1W SJP
Datasheets: 1.SJPZ-E20V.pdf2.SJPZ-E20V.pdf
Reference Price (In US Dollars)
5400 pcs
  • Message
Specifications of SJPZ-E20V
Part Number SJPZ-E20V Manufacturer Sanken Electric Co., Ltd.
Description DIODE ZENER 20V 1W SJP Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 329533 pcs Data sheet 1.SJPZ-E20V.pdf2.SJPZ-E20V.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
SJPX-H3VR
SJPX-H3VR
Manufacturers: Sanken Electric Co., Ltd.
Description: DIODE GEN PURP 300V 2A SJP
In stock: 356583 pcs
Download: SJPX-H3VR.pdf
RFQ
SJPX-H6VL
SJPX-H6VL
Description: DIODE GEN PURP 600V 2A 2SMD
Download: SJPX-H6VL.pdf
RFQ
SJPX-H6V
SJPX-H6V
Description: DIODE GEN PURP 600V 2A SJP
Download: SJPX-H6V.pdf
SJPX-H6VR
SJPX-H6VR
Download: SJPX-H6VR.pdf
SJPZ-E33
SJPZ-E33
Description: DIODE ZENER 33V 1W SMD
Download: SJPZ-E33.pdf
SJPX-H6
SJPX-H6
Download: SJPX-H6.pdf
SJPZ-E20
SJPZ-E20
Description: DIODE ZENER 20V 1W SMD