STU10NM60N
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STU10NM60N Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: STU10NM60N
Manufacturer/Brand: STMicroelectronics
Product description MOSFET N-CH 600V 10A IPAK
Datasheets: STU10NM60N.pdf
Reference Price (In US Dollars)
3000 pcs
  • Message
Specifications of STU10NM60N
Part Number STU10NM60N Manufacturer STMicroelectronics
Description MOSFET N-CH 600V 10A IPAK Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 76443 pcs Data sheet STU10NM60N.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
STU12N60M2
STU12N60M2
Manufacturers: STMicroelectronics
Description: MOSFET N-CH 600V 9A IPAK
In stock: 89154 pcs
Download: STU12N60M2.pdf
RFQ
STU11NM60ND
STU11NM60ND
Description: MOSFET N-CH 600V 10A IPAK
Download: STU11NM60ND.pdf
RFQ
STU10(SA)
STU10(SA)
Manufacturers: Omron Automation & Safety
Description: TIME DELAY 40A 3N/O 20A 1N/O
In stock: 36 pcs
Download:
STU10(TA)
STU10(TA)