STGWT30H60DFB
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STGWT30H60DFB Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: STGWT30H60DFB
Manufacturer/Brand: STMicroelectronics
Product description IGBT 600V 60A 260W TO3PL
Datasheets: STGWT30H60DFB.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
30 pcs
120 pcs
510 pcs
1020 pcs
  • Message
Specifications of STGWT30H60DFB
Part Number STGWT30H60DFB Manufacturer STMicroelectronics
Description IGBT 600V 60A 260W TO3PL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant