L4957AD3.3TR
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
L4957AD3.3TR Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: L4957AD3.3TR
Manufacturer/Brand: STMicroelectronics
Product description IC REG LINEAR 3.3V 5A D2PAK
Datasheets: L4957AD3.3TR.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1000 pcs
  • Message
Specifications of L4957AD3.3TR
Part Number L4957AD3.3TR Manufacturer STMicroelectronics
Description IC REG LINEAR 3.3V 5A D2PAK Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 66567 pcs Data sheet L4957AD3.3TR.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
L4957AD1.8
L4957AD1.8
Manufacturers: STMicroelectronics
Description: IC REG LINEAR 1.8V 5A D2PAK
In stock: 6921 pcs
Download: L4957AD1.8.pdf
RFQ
L4957AD1.5TR
L4957AD1.5TR
Description: IC REG LINEAR 1.5V 5A D2PAK
Download: L4957AD1.5TR.pdf
RFQ
L4960
L4960
Description: IC REG BUCK ADJ 2.5A HEPTAWATT
Download: L4960.pdf
Description: IC VREG MULTI AUDIO MULTIWATT11
Download: L4959.pdf
L4960H
L4960H
Description: IC REG BUCK ADJ 2.5A 7HEPTAWATT
Download: L4960H.pdf
L4957AD2.5TR
L4957AD2.5TR
Description: IC REG LINEAR 2.5V 5A D2PAK
Download: L4957AD2.5TR.pdf
L4957AD1.8TR
L4957AD1.8TR
Download: L4957AD1.8TR.pdf
L4962/A
L4962/A
Description: IC REG BUCK ADJ 1.5A 16DIP
Download: L4962/A.pdf
L4957AD3.3
L4957AD3.3
Description: IC REG LINEAR 3.3V 5A D2PAK