400KXF47MEFCSN20X20
RubyconRubycon
400KXF47MEFCSN20X20 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 400KXF47MEFCSN20X20
Manufacturer/Brand: Rubycon
Product description CAP ALUM 47UF 20% 400V SNAP
Datasheets: 1.400KXF47MEFCSN20X20.pdf2.400KXF47MEFCSN20X20.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of 400KXF47MEFCSN20X20
Part Number 400KXF47MEFCSN20X20 Manufacturer Rubycon
Description CAP ALUM 47UF 20% 400V SNAP Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant