10PK10000MEFCGC16X25
RubyconRubycon
10PK10000MEFCGC16X25 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 10PK10000MEFCGC16X25
Manufacturer/Brand: Rubycon
Product description CAP ALUM 10000UF 20% 10V RADIAL
Datasheets: 1.10PK10000MEFCGC16X25.pdf2.10PK10000MEFCGC16X25.pdf
Reference Price (In US Dollars)
600 pcs
  • Message
Specifications of 10PK10000MEFCGC16X25
Part Number 10PK10000MEFCGC16X25 Manufacturer Rubycon
Description CAP ALUM 10000UF 20% 10V RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant