S2-300RF8
RiedonRiedon
S2-300RF8 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: S2-300RF8
Manufacturer/Brand: Riedon
Product description RES SMD 300 OHM 1% 1W 2615
Datasheets: 1.S2-300RF8.pdf2.S2-300RF8.pdf
Reference Price (In US Dollars)
600 pcs
  • Message
Specifications of S2-300RF8
Part Number S2-300RF8 Manufacturer Riedon
Description RES SMD 300 OHM 1% 1W 2615 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 121569 pcs Data sheet 1.S2-300RF8.pdf2.S2-300RF8.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
S2-2K21F8
S2-2K21F8
Manufacturers: Riedon
Description: RES SMD 2.21K OHM 1% 1W 2615
In stock: 127100 pcs
Download: S2-2K21F8.pdf
RFQ
S2-3KJ8
S2-3KJ8
Manufacturers: Riedon
Description: RES SMD 3K OHM 5% 1W 2615
Download: S2-3KJ8.pdf
RFQ
S2-30R1F8
S2-30R1F8
Description: RES SMD 30.1 OHM 1% 1W 2615
Download: S2-30R1F8.pdf
S2-38R-X
S2-38R-X
Manufacturers: Panduit
Description: CONN RING FLAT 1-2AWG #3/8 CRIMP
Download: S2-38R-X.pdf
S2-24PU
S2-24PU
Manufacturers: Cynergy3
Description: RELAY REED SPST 700MA 24V UL
Download: S2-24PU.pdf
S2-24EU
S2-24EU
Manufacturers: Cynergy3
Description: RELAY REED SPST 1A 24V UL
Download: S2-24EU.pdf
S2-2K2J8
S2-2K2J8
Description: RES SMD 2.2K OHM 5% 1W 2615
Download: S2-2K2J8.pdf
S2-24P
S2-24P
Description: RELAY REED SPST 700MA 24V
Download: S2-24P.pdf
S2-2K2F1
S2-2K2F1
Description: RES SMD 2.2K OHM 1% 1W 2615
Download: S2-2K2F1.pdf
S2-3R3F1
S2-3R3F1
Description: RES SMD 3.3 OHM 1% 1W 2615
Download: S2-3R3F1.pdf
S2-38R-T
S2-38R-T
Manufacturers: Panduit
Download: S2-38R-T.pdf
S2-3KF1
S2-3KF1
Description: RES SMD 3K OHM 1% 1W 2615
Download: S2-3KF1.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year