S2-150RJ8
RiedonRiedon
S2-150RJ8 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: S2-150RJ8
Manufacturer/Brand: Riedon
Product description RES SMD 150 OHM 5% 1W 2615
Datasheets: 1.S2-150RJ8.pdf2.S2-150RJ8.pdf
  • Message
Specifications of S2-150RJ8
Part Number S2-150RJ8 Manufacturer Riedon
Description RES SMD 150 OHM 5% 1W 2615 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 189121 pcs Data sheet 1.S2-150RJ8.pdf2.S2-150RJ8.pdf
Related Products
S2-12R-X
S2-12R-X
Manufacturers: Panduit
Description: CONN RING FLAT 1-2AWG #1/2 CRIMP
In stock: 21656 pcs
Download: S2-12R-X.pdf
RFQ
S2-14R-T
S2-14R-T
Manufacturers: Panduit
Description: CONN RING FLAT 1-2AWG #1/4 CRIMP
Download: S2-14R-T.pdf
RFQ
S2-1K5F1
S2-1K5F1
Manufacturers: Riedon
Description: RES SMD 1.5K OHM 1% 1W 2615
Download: S2-1K5F1.pdf
S2-1KJ8
S2-1KJ8
Manufacturers: Riedon
Description: RES SMD 1K OHM 5% 1W 2615
Download: S2-1KJ8.pdf
S2-15RF1
S2-15RF1
Description: RES SMD 15 OHM 1% 1W 2615
Download: S2-15RF1.pdf
S2-12R-T
S2-12R-T
Download: S2-12R-T.pdf
S2-1K5J8
S2-1K5J8
Description: RES SMD 1.5K OHM 5% 1W 2615
Download: S2-1K5J8.pdf
S2-1KF2
S2-1KF2
Description: RES SMD 1K OHM 1% 1W 2615
Download: S2-1KF2.pdf
S2-150RF1
S2-150RF1
Description: RES SMD 150 OHM 1% 1W 2615
Download: S2-150RF1.pdf
S2-14R-X
S2-14R-X
Download: S2-14R-X.pdf
S2-12PU
S2-12PU
Manufacturers: Cynergy3
Description: RELAY REED SPST 700MA 12V UL
Download: S2-12PU.pdf
S2-15RJ8
S2-15RJ8
Description: RES SMD 15 OHM 5% 1W 2615
Download: S2-15RJ8.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year