PCS-0R1D1
RiedonRiedon
PCS-0R1D1 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: PCS-0R1D1
Manufacturer/Brand: Riedon
Product description RES 0.1 OHM 40W 0.5% RADIAL
Datasheets: PCS-0R1D1.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
  • Message
Specifications of PCS-0R1D1
Part Number PCS-0R1D1 Manufacturer Riedon
Description RES 0.1 OHM 40W 0.5% RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant