RFM69HW-868S2
RF SolutionsRF Solutions
RF Solutions
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: RFM69HW-868S2
Manufacturer/Brand: RF Solutions
Product description RF TXRX MODULE ISM<1GHZ
Datasheets: RFM69HW-868S2.pdf
Reference Price (In US Dollars)
10 pcs
  • Message
Specifications of RFM69HW-868S2
Part Number RFM69HW-868S2 Manufacturer RF Solutions
Description RF TXRX MODULE ISM<1GHZ Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 8878 pcs Data sheet RFM69HW-868S2.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
RFM69HW-433S2
RFM69HW-433S2
Manufacturers: RF Solutions
Description: RF TXRX MODULE ISM<1GHZ
In stock: 9906 pcs
Download: RFM69HW-433S2.pdf
RFQ
RFM67W-868S2
RFM67W-868S2
Manufacturers: RF Solutions
Description: MOD TRANSMITTER ISM 868MHZ SMD
Download: RFM67W-868S2.pdf
RFQ
RFM75P
RFM75P
Description: EQUIVILENT 2.4GHZ SOLUTION
Download: RFM75P.pdf
RFM75-S
RFM75-S
Download: RFM75-S.pdf
RFM68W-868S2
RFM68W-868S2
Description: MOD TRANSMITTER ISM 10DBM 868MHZ
Download: RFM68W-868S2.pdf
RFM70-D
RFM70-D
Description: RF TXRX MOD ISM>1GHZ TRACE ANT
Download:
RFM65W-868S2
RFM65W-868S2
Description: MOD RECEIVER RF ISM 868MHZ SMD
Download: RFM65W-868S2.pdf
RFM70-S
RFM70-S
Download:
RFM73-P
RFM73-P
Download: RFM73-P.pdf
RFM73-S
RFM73-S
Download: RFM73-S.pdf
RFM67W-433S2
RFM67W-433S2
Description: MOD TRANSMITTER ISM 433MHZ SMD
Download: RFM67W-433S2.pdf
RFM68W-433-S2
RFM68W-433-S2
Description: MODULE TRANSMITTER +10DBM SMD
Download: RFM68W-433-S2.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year