HL2-PL-DC12V-F
PanasonicPanasonic
HL2-PL-DC12V-F Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: HL2-PL-DC12V-F
Manufacturer/Brand: Panasonic
Product description RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V
Datasheets: HL2-PL-DC12V-F.pdf
Reference Price (In US Dollars)
20 pcs
  • Message
Specifications of HL2-PL-DC12V-F
Part Number HL2-PL-DC12V-F Manufacturer Panasonic
Description RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 4448 pcs Data sheet HL2-PL-DC12V-F.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
HL2-PL-AC6V-F
HL2-PL-AC6V-F
Manufacturers: Panasonic
Description: RELAY GENERAL PURPOSE
In stock: 5813 pcs
Download: HL2-PL-AC6V-F.pdf
RFQ
HL2-PL-DC6V-F
HL2-PL-DC6V-F
Manufacturers: Panasonic
Download: HL2-PL-DC6V-F.pdf
RFQ
HL2-PL-DC12V
HL2-PL-DC12V
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V
Download: HL2-PL-DC12V.pdf
HL2-PL-AC48V-F
HL2-PL-AC48V-F
Download: HL2-PL-AC48V-F.pdf
HL2-PL-DC48V-F
HL2-PL-DC48V-F
Download: HL2-PL-DC48V-F.pdf
HL2-SFD-K
HL2-SFD-K
Description: RELAY SOCKET 8 POSITION DIN RAIL
Download: HL2-SFD-K.pdf
HL2-PL-AC240V-F
HL2-PL-AC240V-F
Description: HL2 RELAY 2 FORM C 240VAC
Download: HL2-PL-AC240V-F.pdf
HL2-PS-K
HL2-PS-K
Description: RELAY SOCKET 8 POS THROUGH HOLE
Download: HL2-PS-K.pdf
HL2-PL-AC24V-F
HL2-PL-AC24V-F
Download: HL2-PL-AC24V-F.pdf
HL2-SS-K
HL2-SS-K
Description: RELAY SOCKET 8 POS PANEL MOUNT
Download: HL2-SS-K.pdf
HL2-PL-DC100V-F
HL2-PL-DC100V-F
Download: HL2-PL-DC100V-F.pdf
HL2-PL-DC24V-F
HL2-PL-DC24V-F
Download: HL2-PL-DC24V-F.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year