V-15-2C26-K
OmronOmron
V-15-2C26-K Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: V-15-2C26-K
Manufacturer/Brand: Omron
Product description SWITCH SNAP ACT SPST-NC 15A 250V
Datasheets: V-15-2C26-K.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
5000 pcs
  • Message
Specifications of V-15-2C26-K
Part Number V-15-2C26-K Manufacturer Omron
Description SWITCH SNAP ACT SPST-NC 15A 250V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 28560 pcs Data sheet V-15-2C26-K.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
V-15-1E5
V-15-1E5
Manufacturers: Omron
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 250V
In stock: 23427 pcs
Download: V-15-1E5.pdf
RFQ
V-15-3A5-T
V-15-3A5-T
Manufacturers: Omron
Description: SWITCH SNAP ACT SPST-NO 15A 250V
Download: V-15-3A5-T.pdf
RFQ
V-15-2C6
V-15-2C6
Description: SWITCH SNAP ACT SPST-NC 15A 250V
Download: V-15-2C6.pdf
V-15-3B6-K
V-15-3B6-K
Download: V-15-3B6-K.pdf
V-15-2A6
V-15-2A6
Download: V-15-2A6.pdf
V-15-1E6
V-15-1E6
Download: V-15-1E6.pdf
V-15-2C25
V-15-2C25
Download: V-15-2C25.pdf
V-15-3A6-IN
V-15-3A6-IN
Description: SWITCH BASIC 15A SPST-NO SLD
Download: V-15-3A6-IN.pdf
V-15-2C26
V-15-2C26
Download: V-15-2C26.pdf
V-15-3A6
V-15-3A6
Download: V-15-3A6.pdf
V-15-3A5
V-15-3A5
Download: V-15-3A5.pdf
V-15-2A5
V-15-2A5
Download: V-15-2A5.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year