G6RL-1-ASI-DC12
OmronOmron
G6RL-1-ASI-DC12 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: G6RL-1-ASI-DC12
Manufacturer/Brand: Omron
Product description RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 12V
Datasheets: G6RL-1-ASI-DC12.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Message
Specifications of G6RL-1-ASI-DC12
Part Number G6RL-1-ASI-DC12 Manufacturer Omron
Description RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 12V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 20990 pcs Data sheet G6RL-1-ASI-DC12.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
G6RL-1 DC9
G6RL-1 DC9
Manufacturers: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 8A 9V
In stock: 32101 pcs
Download: G6RL-1 DC9.pdf
RFQ
G6RL-1-ASI-PL-SP DC12
G6RL-1-ASI-PL-SP DC12
Manufacturers: Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 12V
Download: G6RL-1-ASI-PL-SP DC12.pdf
RFQ
G6RL-1-ASI DC9
G6RL-1-ASI DC9
Manufacturers: Omron
Download: G6RL-1-ASI DC9.pdf
G6RL-1-ASI DC6
G6RL-1-ASI DC6
Description: RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 8A 6V
Download: G6RL-1-ASI DC6.pdf
G6RL-1-ASI-DC5
G6RL-1-ASI-DC5
Description: RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 8A 5V
Download: G6RL-1-ASI-DC5.pdf
G6RL-1-ASI DC48
G6RL-1-ASI DC48
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 48V
Download: G6RL-1-ASI DC48.pdf
G6RL-1-ASI-PL-SP-DC24
G6RL-1-ASI-PL-SP-DC24
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 24V
Download: G6RL-1-ASI-PL-SP-DC24.pdf
G6RL-1-ASI-DC24
G6RL-1-ASI-DC24
Download: G6RL-1-ASI-DC24.pdf
G6RL-1-ASI DC18
G6RL-1-ASI DC18
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 18V
Download: G6RL-1-ASI DC18.pdf
G6RL-1 DC6
G6RL-1 DC6
Download: G6RL-1 DC6.pdf
G6RL-1-ASI-DC3
G6RL-1-ASI-DC3
Description: RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 8A 3V
Download: G6RL-1-ASI-DC3.pdf
G6RL-1-ASI-PL-SP DC3
G6RL-1-ASI-PL-SP DC3
Download: G6RL-1-ASI-PL-SP DC3.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year