G5RL-U1A-E-DC24
OmronOmron
G5RL-U1A-E-DC24 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: G5RL-U1A-E-DC24
Manufacturer/Brand: Omron
Product description RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
Datasheets: G5RL-U1A-E-DC24.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
300 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Message
Specifications of G5RL-U1A-E-DC24
Part Number G5RL-U1A-E-DC24 Manufacturer Omron
Description RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 20438 pcs Data sheet G5RL-U1A-E-DC24.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
G5RLU-1A-E DC5
G5RLU-1A-E DC5
Manufacturers: Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V
In stock: 21996 pcs
Download: G5RLU-1A-E DC5.pdf
RFQ
G5RLU-1A-E DC6
G5RLU-1A-E DC6
Manufacturers: Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 6V