G5Q-1A-EL2-HA-DC12
OmronOmron
G5Q-1A-EL2-HA-DC12 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: G5Q-1A-EL2-HA-DC12
Manufacturer/Brand: Omron
Product description RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V
Datasheets: G5Q-1A-EL2-HA-DC12.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
  • Message
Specifications of G5Q-1A-EL2-HA-DC12
Part Number G5Q-1A-EL2-HA-DC12 Manufacturer Omron
Description RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 73110 pcs Data sheet G5Q-1A-EL2-HA-DC12.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
G5Q-1A DC5
G5Q-1A DC5
Manufacturers: Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V
In stock: 61601 pcs
Download: G5Q-1A DC5.pdf
RFQ
G5Q-1A-EL-HA-VH DC24
G5Q-1A-EL-HA-VH DC24
Manufacturers: Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V
Download: G5Q-1A-EL-HA-VH DC24.pdf
RFQ
G5Q-1A DC48
G5Q-1A DC48
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 48V
Download: G5Q-1A DC48.pdf
G5Q-1A-EL-HA-VH DC12
G5Q-1A-EL-HA-VH DC12
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V
Download: G5Q-1A-EL-HA-VH DC12.pdf
G5Q-1A-EU DC12
G5Q-1A-EU DC12
Download: G5Q-1A-EU DC12.pdf
G5Q-1A4 DC12
G5Q-1A4 DC12
Download: G5Q-1A4 DC12.pdf
G5Q-1A4 DC22
G5Q-1A4 DC22
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 22V
Download: G5Q-1A4 DC22.pdf
G5Q-1A-EL2-HA-DC24
G5Q-1A-EL2-HA-DC24
Download: G5Q-1A-EL2-HA-DC24.pdf
G5Q-1A-EU DC24
G5Q-1A-EU DC24
Download: G5Q-1A-EU DC24.pdf
G5Q-1A DC9
G5Q-1A DC9
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 9V
Download: G5Q-1A DC9.pdf
G5Q-1A DC24
G5Q-1A DC24
Download: G5Q-1A DC24.pdf
G5Q-1A4 DC18
G5Q-1A4 DC18
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 18V
Download: G5Q-1A4 DC18.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year