G2R-1A-E-TV8-ASIDC24
OmronOmron
G2R-1A-E-TV8-ASIDC24 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: G2R-1A-E-TV8-ASIDC24
Manufacturer/Brand: Omron
Product description RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
Datasheets: G2R-1A-E-TV8-ASIDC24.pdf
  • Message
Specifications of G2R-1A-E-TV8-ASIDC24
Part Number G2R-1A-E-TV8-ASIDC24 Manufacturer Omron
Description RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 15696 pcs Data sheet G2R-1A-E-TV8-ASIDC24.pdf
Related Products
G2R-1A-E-T130-250DC24
G2R-1A-E-T130-250DC24
Manufacturers: Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
In stock: 16772 pcs
Download: G2R-1A-E-T130-250DC24.pdf
RFQ
G2R-1A-E-T130 DC4
G2R-1A-E-T130 DC4
Manufacturers: Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 4V
Download: G2R-1A-E-T130 DC4.pdf
RFQ
G2R-1A-E-T130 DC5
G2R-1A-E-T130 DC5
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V