G2R-1A-E-AC220
OmronOmron
G2R-1A-E-AC220 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: G2R-1A-E-AC220
Manufacturer/Brand: Omron
Product description RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 220V
Datasheets: G2R-1A-E-AC220.pdf
  • Message
Specifications of G2R-1A-E-AC220
Part Number G2R-1A-E-AC220 Manufacturer Omron
Description RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 220V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 9296 pcs Data sheet G2R-1A-E-AC220.pdf
Related Products
G2R-1A-E-ASI DC5
G2R-1A-E-ASI DC5
Manufacturers: Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V
In stock: 16082 pcs
Download: G2R-1A-E-ASI DC5.pdf
RFQ
G2R-1A-E DC110
G2R-1A-E DC110
Manufacturers: Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 110V