G2R-2-SND DC24(S)
Omron Automation & SafetyOmron Automation & Safety
G2R-2-SND DC24(S) Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: G2R-2-SND DC24(S)
Manufacturer/Brand: Omron Automation & Safety
Product description RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V
Datasheets: G2R-2-SND DC24(S).pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
  • Message
Specifications of G2R-2-SND DC24(S)
Part Number G2R-2-SND DC24(S) Manufacturer Omron Automation & Safety
Description RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 5797 pcs Data sheet G2R-2-SND DC24(S).pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
G2R-2-SND-DC12(S)
G2R-2-SND-DC12(S)
Manufacturers: Omron Automation & Safety
Description: RELAY
In stock: 6132 pcs
Download: G2R-2-SND-DC12(S).pdf
RFQ
G2R-2-SND DC48(S)
G2R-2-SND DC48(S)
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 48V
Download: G2R-2-SND DC48(S).pdf
RFQ
G2R-2-SND DC6(S)
G2R-2-SND DC6(S)
Description: RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 5A 6V
Download: G2R-2-SND DC6(S).pdf
G2R-2-SN-DC12
G2R-2-SN-DC12
Manufacturers: Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V
Download: G2R-2-SN-DC12.pdf
Download: G2R-2-SND-DC12S.pdf
G2R-2-SND-DC24
G2R-2-SND-DC24
Manufacturers: Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V
Download: G2R-2-SND-DC24.pdf
G2R-2-SN-AC120
G2R-2-SN-AC120
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 120V
Download: G2R-2-SN-AC120.pdf
G2R-2-SN DC6(S)
G2R-2-SN DC6(S)
Download: G2R-2-SN DC6(S).pdf
G2R-2-SN DC48(S)
G2R-2-SN DC48(S)
Download: G2R-2-SN DC48(S).pdf
G2R-2-SND-DC12
G2R-2-SND-DC12
Download: G2R-2-SND-DC12.pdf
G2R-2-SN-DC24
G2R-2-SN-DC24
Download: G2R-2-SN-DC24.pdf
G2R-2-SN DC24(S)
G2R-2-SN DC24(S)
Download: G2R-2-SN DC24(S).pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year