UWZ1E331MCL1GS
NichiconNichicon
UWZ1E331MCL1GS Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: UWZ1E331MCL1GS
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD
Datasheets: 1.UWZ1E331MCL1GS.pdf2.UWZ1E331MCL1GS.pdf3.UWZ1E331MCL1GS.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Message
Specifications of UWZ1E331MCL1GS
Part Number UWZ1E331MCL1GS Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant