USP1A101MDD
NichiconNichicon
USP1A101MDD Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: USP1A101MDD
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL
Datasheets: 1.USP1A101MDD.pdf2.USP1A101MDD.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1400 pcs
  • Message
Specifications of USP1A101MDD
Part Number USP1A101MDD Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 659941 pcs Data sheet 1.USP1A101MDD.pdf2.USP1A101MDD.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
USP1A101MDD1TE
USP1A101MDD1TE
Manufacturers: Nichicon
Description: CAP ALUM 100UF 20% 10V THRU HOLE
In stock: 688976 pcs
Download: USP1A101MDD1TE.pdf
RFQ
USP17957
USP17957
Manufacturers: U.S. Sensor
Description: THERMISTOR PTC 1K OHM 2% PROBE
Download:
RFQ
USP1A101MDD1TD
USP1A101MDD1TD
Manufacturers: Nichicon
Description: CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL