UFG1V222MHM
NichiconNichicon
UFG1V222MHM Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: UFG1V222MHM
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL
Datasheets: 1.UFG1V222MHM.pdf2.UFG1V222MHM.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of UFG1V222MHM
Part Number UFG1V222MHM Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant