UCY2G101MHD
NichiconNichicon
UCY2G101MHD Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: UCY2G101MHD
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL
Datasheets: 1.UCY2G101MHD.pdf2.UCY2G101MHD.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of UCY2G101MHD
Part Number UCY2G101MHD Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant