UCA2W470MHD
NichiconNichicon
UCA2W470MHD Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: UCA2W470MHD
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL
Datasheets: 1.UCA2W470MHD.pdf2.UCA2W470MHD.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of UCA2W470MHD
Part Number UCA2W470MHD Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant