TVX1C332MCD
NichiconNichicon
TVX1C332MCD Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: TVX1C332MCD
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM 3300UF 20% 16V AXIAL
Datasheets: 1.TVX1C332MCD.pdf2.TVX1C332MCD.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of TVX1C332MCD
Part Number TVX1C332MCD Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 3300UF 20% 16V AXIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant