LNR2E152MSE
NichiconNichicon
LNR2E152MSE Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: LNR2E152MSE
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM 1500UF 20% 250V SCREW
Datasheets: LNR2E152MSE.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Message
Specifications of LNR2E152MSE
Part Number LNR2E152MSE Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 1500UF 20% 250V SCREW Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant