LGN2G181MELZ35
NichiconNichicon
LGN2G181MELZ35 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: LGN2G181MELZ35
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP
Datasheets: 1.LGN2G181MELZ35.pdf2.LGN2G181MELZ35.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of LGN2G181MELZ35
Part Number LGN2G181MELZ35 Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant