BZX84-C36,235
NexperiaNexperia
BZX84-C36,235 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: BZX84-C36,235
Manufacturer/Brand: Nexperia
Product description DIODE ZENER 36V 250MW SOT23
Datasheets:
Reference Price (In US Dollars)
10000 pcs
  • Message
Specifications of BZX84-C36,235
Part Number BZX84-C36,235 Manufacturer Nexperia
Description DIODE ZENER 36V 250MW SOT23 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 4410884 pcs Data sheet
Related Products
BZX84-C39,235
BZX84-C39,235
Manufacturers: Nexperia
Description: DIODE ZENER 39V 250MW SOT23
In stock: 4571519 pcs
Download:
RFQ
BZX84-C33/DG/B2,21
BZX84-C33/DG/B2,21
Manufacturers: Nexperia
Description: DIODE ZENER 33V 250MW TO236AB
Download:
RFQ
BZX84-C36/LF1R
BZX84-C36/LF1R
Manufacturers: NXP USA Inc.
Description: DIODE ZENER TO-236AB SOT23
BZX84-C33/LF1VL
BZX84-C33/LF1VL
Manufacturers: NXP USA Inc.
Description: DIODE ZENER 33V 250MW SOT23
BZX84-C36/DG/B2,23
BZX84-C36/DG/B2,23
Description: DIODE ZENER 36V 250MW TO236AB
BZX84-C33/DG/B2,23
BZX84-C33/DG/B2,23
BZX84-C36,215
BZX84-C36,215
Description: DIODE ZENER 36V 250MW SOT23
BZX84-C36/DG/B2,21
BZX84-C36/DG/B2,21
BZX84-C36/LF1VL
BZX84-C36/LF1VL
BZX84-C33/LF1R
BZX84-C33/LF1R
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year