BZX79-C20,133
Product Overview
Part Number: BZX79-C20,133
Manufacturer/Brand: Nexperia
Product description DIODE ZENER 20V 400MW ALF2
Datasheets: BZX79-C20,133.pdf
  • Message
Specifications of BZX79-C20,133
Part Number BZX79-C20,133 Manufacturer Nexperia
Description DIODE ZENER 20V 400MW ALF2 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 4928999 pcs Data sheet BZX79-C20,133.pdf
Related Products
BZX79-C16,133
BZX79-C16,133
Manufacturers: Nexperia
Description: DIODE ZENER 16V 400MW ALF2
In stock: 4762654 pcs
Download: BZX79-C16,133.pdf
RFQ
Manufacturers: Nexperia
Description: DIODE ZENER 24V 400MW ALF2
Download: BZX79-C24,133.pdf
RFQ
BZX79-C20,113
BZX79-C20,113
Description: DIODE ZENER 20V 400MW ALF2
Download: BZX79-C20,113.pdf
Description: DIODE ZENER 18V 400MW ALF2
Description: DIODE ZENER 22V 400MW ALF2
BZX79-C20,143
BZX79-C20,143
Download: BZX79-C20,143.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year