BZV90-C62,115
NexperiaNexperia
Nexperia
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: BZV90-C62,115
Manufacturer/Brand: Nexperia
Product description DIODE ZENER 62V 1.5W SC73
Datasheets: BZV90-C62,115.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1000 pcs
2000 pcs
  • Message
Specifications of BZV90-C62,115
Part Number BZV90-C62,115 Manufacturer Nexperia
Description DIODE ZENER 62V 1.5W SC73 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 474150 pcs Data sheet BZV90-C62,115.pdf
Related Products
BZV90-C5V1,135
BZV90-C5V1,135
Manufacturers: Nexperia
Description: DIODE ZENER 5.1V 1.5W SC73