BZV55-B7V5,115
NexperiaNexperia
BZV55-B7V5,115 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: BZV55-B7V5,115
Manufacturer/Brand: Nexperia
Product description DIODE ZENER 7.5V 500MW SOD80C
Datasheets: BZV55-B7V5,115.pdf
Reference Price (In US Dollars)
2500 pcs
5000 pcs
  • Message
Specifications of BZV55-B7V5,115
Part Number BZV55-B7V5,115 Manufacturer Nexperia
Description DIODE ZENER 7.5V 500MW SOD80C Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 1431314 pcs Data sheet BZV55-B7V5,115.pdf
Related Products
BZV55-B6V8,115
BZV55-B6V8,115
Manufacturers: Nexperia
Description: DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD80C
In stock: 213655 pcs
Download: BZV55-B6V8,115.pdf
RFQ
BZV55-C10,135
BZV55-C10,135
Manufacturers: Nexperia
Description: DIODE ZENER 10V 500MW SOD80C