BZV55-B5V1,115
NexperiaNexperia
BZV55-B5V1,115 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: BZV55-B5V1,115
Manufacturer/Brand: Nexperia
Product description DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD80C
Datasheets: BZV55-B5V1,115.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Message
Specifications of BZV55-B5V1,115
Part Number BZV55-B5V1,115 Manufacturer Nexperia
Description DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD80C Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 284903 pcs Data sheet BZV55-B5V1,115.pdf
Related Products
BZV55-B68,135
BZV55-B68,135
Manufacturers: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 68V 500MW SOD80C
In stock: 1638758 pcs
Download: BZV55-B68,135.pdf
RFQ
BZV55-B5V6,135
BZV55-B5V6,135
Manufacturers: Nexperia
Description: DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD80C
Download: BZV55-B5V6,135.pdf
RFQ
Manufacturers: Nexperia
Download: BZV55-B5V6,115.pdf
BZV55-B4V7,115
BZV55-B4V7,115
Description: DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD80C