BUK7Y25-40B,115
NexperiaNexperia
Nexperia
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: BUK7Y25-40B,115
Manufacturer/Brand: Nexperia
Product description MOSFET N-CH 40V 35.3A LFPAK
Datasheets:
Reference Price (In US Dollars)
1500 pcs
  • Message
Specifications of BUK7Y25-40B,115
Part Number BUK7Y25-40B,115 Manufacturer Nexperia
Description MOSFET N-CH 40V 35.3A LFPAK Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 346995 pcs Data sheet
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
BUK7Y25-60EX
BUK7Y25-60EX
Manufacturers: Nexperia
Description: MOSFET N-CH 60V 34A LFPAK
In stock: 334135 pcs
Download: BUK7Y25-60EX.pdf
RFQ
BUK7Y25-80E/GFX
BUK7Y25-80E/GFX
Manufacturers: NXP Semiconductors / Freescale
Description: MOSFET N-CH LFPAK
Download:
RFQ
BUK7Y25-40B/C,115
BUK7Y25-40B/C,115
Description: MOSFET N-CH 40V 35.3A LFPAK