BZX284-C6V2,135
NXP USA Inc.
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: BZX284-C6V2,135
Manufacturer/Brand: NXP USA Inc.
Product description DIODE ZENER 6.2V 400MW SOD2
Datasheets:
  • Message
Specifications of BZX284-C6V2,135
Part Number BZX284-C6V2,135 Manufacturer NXP USA Inc.
Description DIODE ZENER 6.2V 400MW SOD2 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 5988 pcs Data sheet
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
BZX284-C5V6,115
BZX284-C5V6,115
Manufacturers: NXP USA Inc.
Description: DIODE ZENER 5.6V 400MW SOD2
In stock: 5943 pcs
Download:
RFQ
Manufacturers: NXP USA Inc.
Download:
RFQ
BZX384-B10,115
BZX384-B10,115
Manufacturers: Nexperia
Description: DIODE ZENER 10V 300MW SOD323
BZX284-C6V2,115
BZX284-C6V2,115
Description: DIODE ZENER 6.2V 400MW SOD2