BUK9Y41-80E/GFX
NXP Semiconductors / Freescale
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: BUK9Y41-80E/GFX
Manufacturer/Brand: NXP Semiconductors / Freescale
Product description MOSFET N-CH LFPAK
Datasheets:
  • Message
Specifications of BUK9Y41-80E/GFX
Part Number BUK9Y41-80E/GFX Manufacturer NXP Semiconductors / Freescale
Description MOSFET N-CH LFPAK Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 3948 pcs Data sheet
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
BUK9Y3R0-40E,115
BUK9Y3R0-40E,115
Manufacturers: Nexperia
Description: MOSFET N-CH 40V 100A LFPAK
In stock: 169637 pcs
Download: BUK9Y3R0-40E,115.pdf
RFQ
BUK9Y43-60E/GFX
BUK9Y43-60E/GFX
Manufacturers: NXP Semiconductors / Freescale
Description: MOSFET N-CH LFPAK
Download:
RFQ
BUK9Y41-80E,115
BUK9Y41-80E,115
Manufacturers: Nexperia
Description: MOSFET N-CH 80V 24A LFPAK