UB16KKW015F
NKK SwitchesNKK Switches
UB16KKW015F Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: UB16KKW015F
Manufacturer/Brand: NKK Switches
Product description SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V
Datasheets: UB16KKW015F.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Message
Specifications of UB16KKW015F
Part Number UB16KKW015F Manufacturer NKK Switches
Description SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 11964 pcs Data sheet UB16KKW015F.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
UB16KKW015F-JB
UB16KKW015F-JB
Manufacturers: NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V
In stock: 10654 pcs
Download: UB16KKW015F-JB.pdf
RFQ
UB16KKW015D-DJ
UB16KKW015D-DJ
Manufacturers: NKK Switches
Download: UB16KKW015D-DJ.pdf
RFQ
UB16KKW015F-JJ
UB16KKW015F-JJ
Download: UB16KKW015F-JJ.pdf
UB16KKW015D-JB
UB16KKW015D-JB
Download: UB16KKW015D-JB.pdf
UB16KKW015F-JF
UB16KKW015F-JF
Download: UB16KKW015F-JF.pdf
UB16KKW015D
UB16KKW015D
Download: UB16KKW015D.pdf
UB16KKW015F-FF
UB16KKW015F-FF
Download: UB16KKW015F-FF.pdf
UB16KKW015D-DD
UB16KKW015D-DD
Download: UB16KKW015D-DD.pdf
UB16KKW015F-AB
UB16KKW015F-AB
Download: UB16KKW015F-AB.pdf
UB16KKW015F-FJ
UB16KKW015F-FJ
Download: UB16KKW015F-FJ.pdf
UB16KKW015D-JD
UB16KKW015D-JD
Download: UB16KKW015D-JD.pdf
UB16KKW015D-AB
UB16KKW015D-AB
Download: UB16KKW015D-AB.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year