UB16KKW015C
NKK SwitchesNKK Switches
UB16KKW015C Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: UB16KKW015C
Manufacturer/Brand: NKK Switches
Product description SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V
Datasheets: UB16KKW015C.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
  • Message
Specifications of UB16KKW015C
Part Number UB16KKW015C Manufacturer NKK Switches
Description SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 9198 pcs Data sheet UB16KKW015C.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
UB16KKG01N
UB16KKG01N
Manufacturers: NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V
In stock: 12983 pcs
Download: UB16KKG01N.pdf
RFQ
UB16KKW015C-JJ
UB16KKW015C-JJ
Manufacturers: NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V
Download: UB16KKW015C-JJ.pdf
RFQ
UB16KKG01N-C
UB16KKG01N-C
Description: SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V
Download: UB16KKG01N-C.pdf
UB16KKW015C-JB
UB16KKW015C-JB
Download: UB16KKW015C-JB.pdf
UB16KKG01N-A
UB16KKG01N-A
Download: UB16KKG01N-A.pdf
UB16KKW015C-CB
UB16KKW015C-CB
Download: UB16KKW015C-CB.pdf
UB16KKW015C-CC
UB16KKW015C-CC
Download: UB16KKW015C-CC.pdf
UB16KKG01N-B
UB16KKG01N-B
Download: UB16KKG01N-B.pdf
UB16KKW015C-JC
UB16KKW015C-JC
Download: UB16KKW015C-JC.pdf
UB16KKG01N-F
UB16KKG01N-F
Download: UB16KKG01N-F.pdf
UB16KKW015C-AB
UB16KKW015C-AB
Download: UB16KKW015C-AB.pdf
UB16KKG01N-E
UB16KKG01N-E
Download: UB16KKG01N-E.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year