LB15SKW01
NKK SwitchesNKK Switches
LB15SKW01 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: LB15SKW01
Manufacturer/Brand: NKK Switches
Product description SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V
Datasheets: LB15SKW01.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Message
Specifications of LB15SKW01
Part Number LB15SKW01 Manufacturer NKK Switches
Description SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 11458 pcs Data sheet LB15SKW01.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
LB15SKW01-01-JC
LB15SKW01-01-JC
Manufacturers: NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V
In stock: 7116 pcs
Download: LB15SKW01-01-JC.pdf
RFQ
LB15SKW01-05-BJ
LB15SKW01-05-BJ
Manufacturers: NKK Switches
Download: LB15SKW01-05-BJ.pdf
RFQ
LB15SKG01-C
LB15SKG01-C
Description: SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V
Download: LB15SKG01-C.pdf
LB15SKW01-01-JB
LB15SKW01-01-JB
Download: LB15SKW01-01-JB.pdf
LB15SKW01-05-CJ
LB15SKW01-05-CJ
Download: LB15SKW01-05-CJ.pdf
LB15SKG01-CF-B
LB15SKG01-CF-B
Download: LB15SKG01-CF-B.pdf
LB15SKG01-G
LB15SKG01-G
Download: LB15SKG01-G.pdf
LB15SKW01-01-JE
LB15SKW01-01-JE
Download: LB15SKW01-01-JE.pdf
LB15SKG01-B
LB15SKG01-B
Download: LB15SKG01-B.pdf
LB15SKG01-CF-A
LB15SKG01-CF-A
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V
Download: LB15SKG01-CF-A.pdf
LB15SKW01-01-CJ
LB15SKW01-01-CJ
Download: LB15SKW01-01-CJ.pdf
LB15SKG01-F
LB15SKG01-F
Download: LB15SKG01-F.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year