KB15SKW01
NKK SwitchesNKK Switches
KB15SKW01 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: KB15SKW01
Manufacturer/Brand: NKK Switches
Product description SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V
Datasheets: KB15SKW01.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
30 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Message
Specifications of KB15SKW01
Part Number KB15SKW01 Manufacturer NKK Switches
Description SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 15810 pcs Data sheet KB15SKW01.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
KB15SKG01-5F24-JF
KB15SKG01-5F24-JF
Manufacturers: NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V
In stock: 6694 pcs
Download: KB15SKG01-5F24-JF.pdf
RFQ
KB15SKW01-01-JC
KB15SKW01-01-JC
Manufacturers: NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V
Download: KB15SKW01-01-JC.pdf
RFQ
KB15SKG01-6G-JB
KB15SKG01-6G-JB
Description: SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V
Download: KB15SKG01-6G-JB.pdf
KB15SKG01-FF
KB15SKG01-FF
Download: KB15SKG01-FF.pdf
KB15SKW01-05-BB
KB15SKW01-05-BB
Download: KB15SKW01-05-BB.pdf
KB15SKG01-CC
KB15SKG01-CC
Download: KB15SKG01-CC.pdf
KB15SKG01-A
KB15SKG01-A
Download: KB15SKG01-A.pdf
KB15SKW01-01-JB
KB15SKW01-01-JB
Download: KB15SKW01-01-JB.pdf
KB15SKW01-05-CB
KB15SKW01-05-CB
Download: KB15SKW01-05-CB.pdf
KB15SKW01-01-JE
KB15SKW01-01-JE
Download: KB15SKW01-01-JE.pdf
KB15SKW01-01-AB
KB15SKW01-01-AB
Download: KB15SKW01-01-AB.pdf
KB15SKG01-BB
KB15SKG01-BB
Download: KB15SKG01-BB.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year