KB15SKG01
NKK SwitchesNKK Switches
KB15SKG01 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: KB15SKG01
Manufacturer/Brand: NKK Switches
Product description SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V
Datasheets: KB15SKG01.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Message
Specifications of KB15SKG01
Part Number KB15SKG01 Manufacturer NKK Switches
Description SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 12452 pcs Data sheet KB15SKG01.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
KB15SKG01-5C-JC
KB15SKG01-5C-JC
Manufacturers: NKK Switches
Description: SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V
In stock: 10804 pcs
Download: KB15SKG01-5C-JC.pdf
RFQ
KB15RKW01B-CC
KB15RKW01B-CC
Manufacturers: NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V
Download: KB15RKW01B-CC.pdf
RFQ
KB15SKG01-5C05-AB
KB15SKG01-5C05-AB
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V
Download: KB15SKG01-5C05-AB.pdf
KB15SKG01-5C05-JC
KB15SKG01-5C05-JC
Download: KB15SKG01-5C05-JC.pdf
KB15RKW01B-JG
KB15RKW01B-JG
Download: KB15RKW01B-JG.pdf
KB15SKG01-12-CC
KB15SKG01-12-CC
Download: KB15SKG01-12-CC.pdf
KB15RKW01B-BB
KB15RKW01B-BB
Download: KB15RKW01B-BB.pdf
KB15SKG01-12-FF
KB15SKG01-12-FF
Download: KB15SKG01-12-FF.pdf
KB15RKW01B-EB
KB15RKW01B-EB
Download: KB15RKW01B-EB.pdf
KB15SKG01-05-FF
KB15SKG01-05-FF
Download: KB15SKG01-05-FF.pdf
KB15RKW01B-FF
KB15RKW01B-FF
Download: KB15RKW01B-FF.pdf
KB15RKW01B-6B-JB
KB15RKW01B-6B-JB
Download: KB15RKW01B-6B-JB.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year