MSMCG16CA
MicrosemiMicrosemi
MSMCG16CA Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: MSMCG16CA
Manufacturer/Brand: Microsemi
Product description TVS DIODE 16V 26V DO215AB
Datasheets: MSMCG16CA.pdf
RoHs Status Contains lead / RoHS non-compliant
Reference Price (In US Dollars)
527 pcs
  • Message
Specifications of MSMCG16CA
Part Number MSMCG16CA Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 16V 26V DO215AB Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Quantity Available 56936 pcs Data sheet MSMCG16CA.pdf
Related Products
MSMCG170CAE3
MSMCG170CAE3
Manufacturers: Microsemi
Description: TVS DIODE 170V 275V DO215AB
In stock: 51303 pcs
Download: MSMCG170CAE3.pdf
RFQ
MSMCG160AE3
MSMCG160AE3
Manufacturers: Microsemi
Description: TVS DIODE 160V 259V DO215AB
Download: MSMCG160AE3.pdf
RFQ
MSMCG16CAE3
MSMCG16CAE3
Description: TVS DIODE 16V 26V DO215AB