TC2055-2.8VCTTR
Micrel / Microchip TechnologyMicrel / Microchip Technology
TC2055-2.8VCTTR Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: TC2055-2.8VCTTR
Manufacturer/Brand: Micrel / Microchip Technology
Product description IC REG LINEAR 2.8V 100MA SOT23-5
Datasheets: 1.TC2055-2.8VCTTR.pdf2.TC2055-2.8VCTTR.pdf3.TC2055-2.8VCTTR.pdf
Reference Price (In US Dollars)
3000 pcs
  • Message
Specifications of TC2055-2.8VCTTR
Part Number TC2055-2.8VCTTR Manufacturer Micrel / Microchip Technology
Description IC REG LINEAR 2.8V 100MA SOT23-5 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
TC2055-2.7VCTTR
TC2055-2.7VCTTR
Manufacturers: Micrel / Microchip Technology
Description: IC REG LINEAR 2.7V 100MA SOT23-5
In stock: 277663 pcs
Download: TC2055-2.7VCTTR.pdf
RFQ
Description: IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT23-5