MIC37100-1.65BS TR
Micrel / Microchip TechnologyMicrel / Microchip Technology
MIC37100-1.65BS TR Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: MIC37100-1.65BS TR
Manufacturer/Brand: Micrel / Microchip Technology
Product description IC REG LINEAR 1.65V 1A SOT223
Datasheets: MIC37100-1.65BS TR.pdf
RoHs Status Contains lead / RoHS non-compliant
Reference Price (In US Dollars)
2500 pcs
  • Message
Specifications of MIC37100-1.65BS TR
Part Number MIC37100-1.65BS TR Manufacturer Micrel / Microchip Technology
Description IC REG LINEAR 1.65V 1A SOT223 Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Quantity Available 106620 pcs Data sheet MIC37100-1.65BS TR.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
MIC37100-1.5WS-TR
MIC37100-1.5WS-TR
Manufacturers: Micrel / Microchip Technology
Description: IC REG LINEAR 1.5V 1A SOT223
In stock: 66796 pcs
Download: MIC37100-1.5WS-TR.pdf
RFQ
MIC35302WD-TR
MIC35302WD-TR
Description: IC REG LINEAR POS ADJ 3A TO252-5
Download: MIC35302WD-TR.pdf
RFQ
MIC37100-1.65BS
MIC37100-1.65BS
Description: IC REG LINEAR 1.65V 1A SOT223