SPD-20-277P
MEAN WELLMEAN WELL
SPD-20-277P Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: SPD-20-277P
Manufacturer/Brand: MEAN WELL
Product description LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
Datasheets: SPD-20-277P.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
  • Message
Specifications of SPD-20-277P
Part Number SPD-20-277P Manufacturer MEAN WELL
Description LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 5079 pcs Data sheet SPD-20-277P.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
SPD-277S-10KA
SPD-277S-10KA
Manufacturers: ERP Power
Description: LIGHTING SURGE PRTCT 120-277VAC
In stock: 2792 pcs
Download: SPD-277S-10KA.pdf
RFQ
SPD-20HP-277S
SPD-20HP-277S
Manufacturers: MEAN WELL
Description: LED PROTECTION DEVICES 20KA SURG
Download: SPD-20HP-277S.pdf
RFQ
SPD-4-3
SPD-4-3
Manufacturers: Agastat Relays / TE Connectivity
Description: SENSOR LINEAR 120MM CONNECTOR
In stock: 297 pcs
Download: SPD-4-3.pdf
SPD-277S-20KA
SPD-277S-20KA
Manufacturers: ERP Power
Download: SPD-277S-20KA.pdf
SPD-20-240P
SPD-20-240P
Manufacturers: MEAN WELL
Description: LIGHTING SURGE PROTECTOR 240V
Download: SPD-20-240P.pdf
SPD-25-3
SPD-25-3
Description: SENSOR LINEAR 635MM CONNECTOR